Do nasadzeń na działkach przydomowych najlepiej wybierać stare odmiany drzew owocowych które są mało podatne na choroby.Są to odmiany takie jak PAPIERÓWKA,ANTONÓWKA,MALINÓWKA,KOSZTEL i inne.

Krzewy ozdobne

Proponujemy krzewy o barwnych liściach-berberysy,tawuły,derenie cieszą nas swoimi kolorowymi liśćmi przez cały sezon. Irga i ognik mają piękne owoce które utrzymuja się na krzewie do wiosny.

 

Drzewka szczepione

Każdy, kto planuje w przyszłości stworzyć koło swojego domu mały sad owocowy na własny użytek, będzie musiał prędzej czy później zdecydować się, czy posadzi sadzonki drzew owocowych czy drzewka szczepione. O wielkości tych ostatnich będzie miało znaczenie wysokość wykonanego szczepienia. Zobaczymy je po większym zgrubieniu na pniu. Na podstawie tego zgrubienia będziemy w stanie przewidzieć na jaką wysokość urośnie dane drzewko. drzewka szczepione owocowe najlepiej kupować i sadzić jesienią. Jest to najlepszy czas, by drzewo przez pozostałą część jesieni i zimy zdążyło się zaaklimatyzować w nowej glebie. Dzięki temu na wiosnę drzewka szczepione będą mogły normalnie rozpocząć swój wegetacyjny cykl. Zwróćmy uwagę, gdy będziemy kupować drzewka szczepione, aby kora pnia nie była uszkodzona, nie było żadnych widocznych ran. W zależności od gatunku zwróćmy uwagę czy nie znajduje się na nim gumy, która jest charakterystyczna na przykład dla drzewek z gatunku pestkowych. Drzewo musi mieć całe cztery korzenie.